PFAF-231 Šviesos vandenynas

Benford, Gregory
 • Serija:
  • Pasaulinės fantastikos aukso fondas
 • El. knygos formatai:
  • pdf
  • epub
 • Leidėjas: Eridanas
 • Leidimo metai: 2001
 • Elektroninė versija: Knygute.lt, 2010

Pasaulinės fantastikos aukso fondas, 231 tomas

Gregory Benford - Tides of Light

DAUGIAMILIJONINIS BESTSELERIS!

Kitados Kilynas su savo Šeima slapstėsi Čiuožyklos planetoje nuo grėsmingųjų mechų, galingų protaujančių mašinų. Vis dėlto, padedamas gigantiškos kosmoso būtybės, Kilynas aptinka paslėptą erdvėlaivį, kuriuo ir pabėga iš mechų nelaisvės. Tačiau erdvėlaivyje pilna mažulyčių mikromechų, o paskui žmones, kaip paaiškėja, taip pat skrieja didžiulis mechų laivas. Be to, užgrobtojo erdvėlaivio kompiuteriai, pasirodo, irgi užprogramuoti mechų...

„Ši dukart NEBULA premijos laureato knyga – neabejotinai geriausias metų mokslinis fantastinis romanas.“

Apie autorių
Gregoris Benfordas - žymus JAV astrofizikas, mokslo populiarintojas bei rašytojas - kartu su savo broliu dvyniu Džeimsu gimė 1941m. sausio 30d. Alabamos valstijos Mobailo miestelyje. 1963-aisiais baigė Oklahomos universitetą, o 1967-aisiais Kalifornijos universitete apsigynė fizikos mokslų daktaro disertaciją. Jau daug metų bendradarbiauja su NASA bei yra JAV prezidento patarėjas kosmoso tyrimams. 1990 metais G. Benfordui įteiktas JTO aukso medalis už literatūrą, o 1995-aisiais paskirta itin prestižinė Lordo fondo premija (Lord Foundation Award) už mokslo žinių populiarinimą.
Pirmąjį savo MF apsakymą “Dubleris” išspausdino žurnale “The Magazine of Fantasy and Science Fiction” 1965m. Po kiek laiko kartu su Gordonu Eklundu parašė kelis bendru siužetu susietus apsakymus. 1977m. šie kūriniai išleisti knygoje “Jei žvaigždės būtų dievai” kaip novelių romanas. (Beje, to paties pavadinimo apsakymas 1975-aisiais pelnė autoriams NEBULA premiją.) Ir skaitytojai, ir kritikai neblogai įvertino kartu su Viljamu Rostleriu parašytą MF romaną “Šyvos nuopuolis” (1980). Kur kas didesnės sėkmės susilaukė “solinis” G. Benfordo romanas “Laiko panorama”, kuriam 1980m. vėlgi paskirta literatūrinė NEBULA premija.
Pats rašytojas daugiausia dėmesio skiria gigantiškam ciklui apie Galaktikos Centrą. “Nakties vandenyne” (1977) bei “Per žvaigždžių jūrą” (1984) žmonija sužino, jog mūsų Galaktikoje šeimininkauja žiauri protaujančių mašinų civilizacija. Po to veiksmas šokteli ateitin per dešimtis tūkstančių metų: taip prasideda įvykiai Čiuožyklos planetoje, aprašyti “Didžiojoje dangaus upėje” (1987). Ciklą pratęsia “Šviesos vandenynas” (1989) bei “Įtūžusi įlanka” (1992), o užbaigia “Skrydis per spindinčią amžinybę” (1996). Pastarieji keturi romanai išversti į dešimt užsienio kalbų. Viso pasaulyje jų parduota per 17 milijonų egzempliorių.
“Šviesos vandenynas“ - trečioji “Eridano“ išleista G. Benfordo knyga. 2001 metais “Pasaulinės fantastikos Aukso fonde“ buvo išspausdinta “Jeigu žvaigždės būtų dievai“ (PFAF-208) bei “Didžioji dangaus upė“ (PFAF-216).

Bookmark and Share


Susijusios knygos

Pirkėjai, kurie įsigijo šią knygą taip pat pirko: