Skaitytuvai

Paprasčiausias ir prieinamiausias elektroninių knygų skaitytuvas - jūsų kompiuteris. Įsidiegę šias programas jau galėsite skaityti elektronines knygas.

Didesniam skaitymo patogumui yra sukurti ir specializuoti prietaisai - elektroninių knygų skaitytuvai. Tai kišeninės knygos dydžio įrenginiai, knygų puslapius atvaizduojantys prietaiso ekrane. Ekranas gali būti pagamintas elektroninio rašalo arba skystųjų kristalų pagrindu. Puslapiai keičiami spaudžiant mygtukus arba liečiant ekraną.

Skaitytuvų privalumai:

  • - visa jūsų biblioteka telpa į vieną skaitytuvą, kurį galite visada turėti su savimi kelionėse;
  • - knygos "nesusiskaito", nedulka (todėl knygas gali patogiai skaityti ir dulkėms alergiški žmonės!);
  • - išsprendžiamas knygų laikymo vietos klausimas mažose erdvėse.

Be to, galima lengvai pasididinti šrifto dydį, bei keisti kitus atvaizdavimo parametrus - kas itin svarbu savo akis tausojantiems žmonės bei žmonėms su regėjimo sutrikimais.

Skaitytuvo ekrano dydis dažniausiai yra 6 arba 5 colių įstrižainės; ekrano plotas, naudojamas knygos teksto atvaizdavimui - 90mm x 115mm ir 76mm x 97mm, atitinkamai. Tai maždaug atitinka kišeninio formato popierinių knygų puslapio dydį. Tačiau skirtingai nuo popierinių knygų, elektroninėse knygose galima judėti per puslapius taip, kaip jūs tai darote Internete – per nuorodas.

Rinkoje jau yra daug elektroninių knygų skaitytuvų, tačiau visi jie yra gaminami vos keliose Kinijos ir Taivano gamyklose. Pagrindinis skirtumas tarp jų yra dizainas, patikimumas, ergonomika (skaitymo proceso patogumas) ir aišku programinė įranga. Patikimumas priklauso pagrinde nuo to, kas inicijuoją skaitytuvo gamybą; ergonomiką jūs galite pasirinkti įsigydami tam tikrą modelį; o programinė įrangą apspręs kokius elektroninių knygų formatus jus galėsite skaityti, ir kaip patogiai, bei kokias papildomas funkcijas turės pats įrenginys.

Kadangi el. knygų skaitytuvai gaminami didesnėms rinkoms, lietuviško meniu jose dažniausiai nėra.

Šiuo metu geriausi, mūsų manymu, yra Kobo, Kindle ir Tolino skaitytuvai.

Nepatariame pirkti bevardžių kinietiškų skaitytuvų. Jeigu abejojate, kurį skaitytuvą pirkti - patariame apsilankyti forumuose www.the-ebook.org (rusų kalba), arba www.mobileread.com (anglų kalba).

Šriftai

Į Knygute.lt knygas yra įskiepijamas mūsų modifikuotą šriftas DejaVu Sans. Kai kurie skaitytuvai nepalaiko įskiepyto šrifto epub failuose. Jei norite skaityti knygas taip, kaip buvo sumanyta knygos dizainerio, parsisiųskite mūsų šriftus, išpakuokite zip archyvą, ir padėkite juos skaitytuve į aplanką Fonts bei nurodykite skaitymo programai naudoti DejaVu Sans šriftą.

Atsisiųsti DejaVu Sans